MyProtein, Weight Gainer, Impact Weight Gainer (2.5 kg)

2,190 ден

Out of stock

Description

Главни предности:

  • 380 калории/доза
  • Продолжено ослободување на енергија
  • Помага за растот и одржувањето на мускулната маса

 

  • Што е Impact Weight Gainer?

Impact Weight Gainer содржи повеќе од 380 калории на 100гр. доза и е идеален суплемент за секој кој сака да го зголеми дневниот внес на калории и да ја подобри телесната тежина. Оваа формула користи мешавина од овес, јачмен, како и протеински изолат од сурутка и концентрат од млечен протеин, што го прави идеален за после тренинг или за преку цел ден.

 

  • Кои се продобивките од Impact Weight Gainer?

Содржи 28гр. протеин/доза, што помага за раст и одржување на чистата мускулна маса и обезбедува повеќе од 300 калории/доза

 

  • Кој може да го користи Impact Weight Gainer?

Impact Weight Gainer е идеален за сите што сакаат да го зголемат дневниот внес на протеини и калории.

 

  • Начин на употреба:

3 1/3 дозерки (100гр.) се раствараат во 700мл. вода или полномасно млеко, и се конзумира 30 минути пред и/или после тренинг. Алтернативно, може да се конзумира во секое време од денот за зголемување на дневната доза протеини.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MyProtein, Weight Gainer, Impact Weight Gainer (2.5 kg)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X