Haya Labs, Estrogen/Androgen Booster, DHEA (60 caps x 25 mg)

800 ден

Out of stock

DHEA – ги одстранува симптомите на стрес и анксиозност, ги подобрува спортските резултати. Тој е ефикасен и за издржливост, зголемување и намалување на телесната тежина.

Придобивки:

· Го намалува стресот и анксиозноста
· Го подобрува лачењето на машки хормони
· Го поддржува согорувањете на масти
· Ја зголемува силата и моќта
· Го стимулира имунитетот
· Го зголемува либидото

DHEA (Dehydroepiandrosterone) е хормон, кој се лачи од страна на надбубрежните жлезди и делува како машките така и кај женските полови хормони. Како што старееме, нивото на DHEA во телото се намалува, па затоа се препорачува како додаток во исхраната. Се разбира со препорака на лекар!

Со зголемување на машките хормони, DHEA придонесува кај спортистите, кои сакаат да се здобијат со повеќе мускулна маса и сила. Исто така, со зголемување на машките хормони, се зголемува либидото и подобрува сексуалната функција.

DHEA го намалува производството на кортизол, познат како хормон на стрес и ги штити коските, мускулите и кожата од својот штетен ефект. Ова својство на DHEA доведува до успорување на процесот на стареење, го намалува стресот и симптомите на депресија, го поддржува метаболизмот и согорувањето на мастите, го стимулира имунолошкиот систем и го ограничува ризикот од кардиоваскуларни болести.

Употреба: Се конзумира од 1-2 капс. дневно или по препорака на лекар.

X