Sale!

QNT Sport, Protein Powder, Concentrated/Isolated/Hydrolyzed Whey, Protein (23 g) + Carbs (3 g) + Fat (2 g), Delicious Whey Protein (Vanilla Flavour, 2,2 kg – 73 serv x 30 g/1 scoop)

2,190 ден

Out of stock

Description

QNT Delicious Whey Protein е токму тоа, вкусен протеин . Протеин во прав од сурутка (whey isolate, whey hidrolized,whey concentrated) со најдобар квалитет.Ги содржи сите потребни амино киселини. Лесно растворлив, лесно се конзумира, со перфектна текстура и достапен во широк спектар на овошје, чоколадо и карамел вкусови.Протеинот, исто така може да биде од суштинско значење како партнер при внес на помалку калории на ден.Delicius Whey Protein содржи висока биолошка вредност на протеини. Многу ефективен производ за обнова на вашите мускули.Поради ниската количина на масти во овој протеин истиот може да се користи при режими на диети за слабеење како нискокалорична ужина.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “QNT Sport, Protein Powder, Concentrated/Isolated/Hydrolyzed Whey, Protein (23 g) + Carbs (3 g) + Fat (2 g), Delicious Whey Protein (Vanilla Flavour, 2,2 kg – 73 serv x 30 g/1 scoop)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X