Blade Sport, Protein Powder, Blade Protein Concentrate (2270 g – 75 serv)

2,400 ден

Out of stock

Description

Протеин со Премиум квалитет, Одличен вкус и инстант растворливост, висока содржина на БЦАА и ГЛУТАМИН

BLADE PROTEIN CONCENTRATE е протеински суплемент подготвен со висококвалитетен протеински концентрат од сурутка. Овој производ е креиран на база од 87% протеински концентрат од сурутка кој обезбедува 22 g протеин во секое сервирање. Протеините учествуваат во растот и одржување на мускулната маса и здравите коски и затоа се битни за сите спортисти. BLADE PROTEIN CONCENTRATE содржи големо количество аминокиселини со разгранет ланец (БЦАА) (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) и Л-глутамична киселина, кои се највредни и најбарани аминокиселини во исхраната на спортистите. Производот е достапен во повеќе вкусови – секој може да најде нешто за себе.

 

Без додадени шеќери. Содржи природни засладувачи.

87% whey protein concentrate
4100mg BCAA in each serving
Great mixability
Delicious tastes

With no added sugars. Contains naturally occurring sugars.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Blade Sport, Protein Powder, Blade Protein Concentrate (2270 g – 75 serv)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X