Sale!

Amix Nutrition, Protein Powder, Whey Isolate + Whey Concentrate + Multi-Enzyme Complex, Whey Pure Fusion Protein (2300 g – 65 serv x 35 g)

Original price was: 3,050 ден.Current price is: 2,390 ден.

Out of stock

Висококвалитетен, веј протеин со одличен вкус без аспартам. Производот содржи 75% чист протеин, составен од сурутка концентрат и ЦФМ изолат кои даваат висока биолошка вредност. Amix Whey FUSION во доза содржи висока концентрација на БЦАА (7гр) и Глутамин (7гр) кои го спречуваат катаболичкиот процес и помагаат во синтезата на протеините во телото. Овој извонреден веј протеин овозможува брз раст и регенерација на Вашите мускули и секако има прекрасен кремаст вкус.
Го препорачуваме на сите кои сакаат чиста мускулна маса.

Предности:
• Придонесува за раст на мускулната маса
• Придонесува за одржување на мускулната маса
• Одлични вкусови и не содржи АСПАРТАМ
• Засладен со сукралоза SPLENDA®
• Содржи висококвалитетен протеин од сурутка концентрат и CFM® сурутка протеин изолат

Препорачана доза:
Измешајте 1-2 топки на Amix™Whey Pure FUSION  протеин со 200-300 мл ладна вода или со ниско-мастено млеко. Користете миксер или рачен шејкер, се меша за 30 секунди. За промена на вкусот и благоста на пијалок, се менува количината на водата што се користи за подготовка.

X