Amix Nutrition, Protein Powder, Whey Concentrate + Multi-Enzyme Complex, 100% Predator Protein (Vanilla Flavour, 2000 g – 66 serv x 30 g/1 scoop)

2,990 ден

Out of stock

Description

Amix Predator Protein претставува исклучително квалитетен веј протеински концентрат, специјално создаден во форма на додаток кон високопротеинска исхрана. Оваа протеинска формула е главно наменета за спортисти – бодибилдери и професионални спортисти кои имаат потреба од високо протеинска доза на дневна основа за градење на мускулно ткиво, зголемување на силата и одржување и регенерацијата по исцрпувачки тренингот.

Amix Predator Protein овозможува брз раст на чиста мускулатура, ги обновува мускулите по тренинг и поседува одличен вкус ! Тој содржи ултра- филтриран, обработен при ниска температура и веднаш растворлив протеински концентрат ( WPC ), како и високо количество аминокиселини, од  BEEF протеинот.

Високата содржина на L-Глутамин ги заштитува мускулите од мускулен катаболизам, го поддржува закрепнување, го зајакнува имунолошкиот систем, ја зголемува хидратацијата на мускулната клетка и го поддржува производството на природниот  хормон за раст. Производот е засладен со Splenda ® сукралоза и затоа е целосно ослободен од  Аспартам !

За најдобра апсорпција на сите важни хранливи состојки додаден е моќниот и патентиран дигестивен мулти-ензимски комплекс DigeZyme ® кој помага при варењето.

Придобивки:

• Содржи високо квалитетен протеин концентрат ( WPC )
• Вклучува мулти- ензимски комплекс DigeZyme
• Поддржува изградбата на чиста мускулна маса
• Помага за побрзо закрепнување по вежбање
• Штити од мускулен катаболизам
• Засладен со Splenda сукралоза
• НЕ содржи аспартам!

НАПОМЕНА: Препорачаната дневна доза не смее да се прекорачува

Препорачаната доза:  Измешајте 1 дозерка во 180-250мл вода или ниско маслено млеко.Мешајте го околу 30 секунди додека не добиете еднаква смеса.Пијте два пати на ден.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Amix Nutrition, Protein Powder, Whey Concentrate + Multi-Enzyme Complex, 100% Predator Protein (Vanilla Flavour, 2000 g – 66 serv x 30 g/1 scoop)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X