Xtreme Napalm Pre Contest (500 g - 89 serv)

1,490 ден

Out of stock

Description

Овој моќен стимуланс:

– ја зголемува енергијата;

– ги подобрува фокусот и концентрацијата;

– го забрзува транспортот на хранливи материи и кислород;

– го подобрува пуферниот капацитет;

– ја намалува акумулацијата на млечна киселина;

– ги отстранува слободните радикали од активните мускули и осигурува соодветна хидратација.

Без додаток на шеќер.

Xtreme Napalm® е моќен и напреден стимуланс за пред тренинг. Дизајниран е специјално за најефективна подготовка за интезивен тренинг за сила и кондиција. Xtreme Napalm® започнува да има ефект само неколку минути по внесувњето на првата доза и дава силно чувство на активација на сите телесни ткива.

Аргининот и бета-аланинот внесени од  Xtreme NO-Volumizing Complex го подобруваат ослободувањето на азотниот оксид од епителното ткиво кое ги шири крвните садови и ја го забрзуваат транспортот на хранливи материи и кислород до активните мускули и даваат силно чувство на “вечен пумп” низ целиот тренинг.

Xtreme NO-Volumizing Complex заедно со Xtreme Power & Focus Complex го подобрува пуферниот капацитет на мускулните ткива и ја инхибира акумулацијата на лактати. Xtreme Napalm® Ви овозможува да правите долги и интензивни тренинзи без чувство на замор и болка во мускулите.  Активните состојки кои ви ги овозможува Xtreme Power & Focus Complex дополнително го зголемуваат фокусот и енергијата што е навистина важно кога се во прашање интензивни тренинзи во теретана или на терен. Xtreme Power & Focus Complex Ви овозможува да останете фокусирани и концентрирани за да ги поминете вашите физиолошки бариери дигајќи повеќе тегови, правејќи повеќе повторувања или издржувајќи повеќе време од порано.

Секоја порција од Xtreme Napalm® го снабдува телото со оптимална доза од најсилните антиоксиданси кои ја редуцираат појавата на слободни радикали.

Понатаму, Electrolite & Delivery Complex позитивно влијае на телесната хидратација за време на интензивни тренинзи. Тоа значи дека со Xtreme Napalm® телото е соодветно хидрирано и може да тренира на највисоко темпо подолг временски период.

 

Xtreme Napalm® Pre-Contest не содржи јаглехидрати, па така може да се користи од страна на активни луѓе си ограничен внес на јаглехидрати.

Xtreme Napalm® Pre-Contest е одличен избор за секој кој сака чиста мускулна маса во пре-натпреварувачкиот период.

Хранливи факти
Порција: 1 мер. (5,6g)

Порции во едно пакување: ~89

Amount per 5,6 g
(%NRV)
Vitamin C 100 mg (125)
Niacin 10 mg (62,5)
Vitamin B6 4 mg (286)
Vitamin B12 5 µg (200)
Selenium 27,5 µg (50)
Beta-alanine (as CarnoSyn®) 2000 mg
Arginine AKG 2000 mg
of which Arginine 1000 mg
Citrulline malate 750 mg
of which Citrulline 500 mg
Taurine 500 mg
Caffeine anhydrous 200 mg
Glucuronolactone 100 mg
Sodium 10 mg
Hydrolysed casein (PeptoPro®) 25 mg

Препорачана употреба: Измешајте 1 доза прашок (~5,6г) со 250 мл вода или сок и конзумирајте 30 минути пред тренинг. Не ја прекорачувајте дневната доза.

Предупредување: Само за возрасни и здрави лица. Не го конзумирајте ако сте алергични на некои од состојките. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разноврсна диета. Избаналнсирата и расноврсна диета и здрав начин на живот се препорачливи. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Xtreme Napalm Pre Contest (500 g – 89 serv)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X