Sale!

Whey Pure Fusion Protein (1 kg)

1,350 ден

Out of stock

Description

Висококвалитетен, веј протеин со одличен вкус без аспартам. Производот содржи 75% чист протеин, составен од сурутка концентрат и ЦФМ изолат кои даваат висока биолошка вредност. Amix Whey FUSION во доза содржи висока концентрација на БЦАА (7гр) и Глутамин (7гр) кои го спречуваат катаболичкиот процес и помагаат во синтезата на протеините во телото. Овој извонреден веј протеин овозможува брз раст и регенерација на Вашите мускули и секако има прекрасен кремаст вкус.
Го препорачуваме на сите кои сакаат чиста мускулна маса.

Предности:
• Придонесува за раст на мускулната маса
• Придонесува за одржување на мускулната маса
• Одлични вкусови и не содржи АСПАРТАМ
• Засладен со сукралоза SPLENDA®
• Содржи висококвалитетен протеин од сурутка концентрат и CFM® сурутка протеин изолат

Препорачана доза:
Измешајте 1-2 топки на Amix™Whey Pure FUSION  протеин со 200-300 мл ладна вода или со ниско-мастено млеко. Користете миксер или рачен шејкер, се меша за 30 секунди. За промена на вкусот и благоста на пијалок, се менува количината на водата што се користи за подготовка.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Whey Pure Fusion Protein (1 kg)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X