Sale!

Mono Extreme Creatine Monohydrate (300 g)

450 ден

Out of stock

Description

Mono Extrem– микронизиран креатин во прав. Креатинот е преносител на енергија во мускулните клетки. Ги подобрува физичките перформанси кај краткотрајни високоинтензивни физички вежби. Ефектот се постигнува со земање на 3.6 g креатин дневно. Се препорачува за секојдневна употреба како дополнување на разновидна и балансирана исхрана.

Mono Extrem– микронизиран креатин во прав. Креатинот е преносител на енергија во мускулните клетки. Ги подобрува физичките перформанси кај краткотрајни високоинтензивни физички вежби. Ефектот се постигнува со земање на 4 g креатин дневно. Се препорачува за секојдневна употреба како дополнување на разновидна и балансирана исхрана.

Начин на употреба: Измешајте една порција од производот (1 рамна мерица = 3.6 g) со 200 ml вода. Користете го еднаш дневно, пред тренинг. Потребно е да го користите производот редовно, во препорачаната количина, со цел да се постигнат саканите ефекти. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Одржувањето на здрава балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни.

Може да содржи деривати од млеко, соја, пченица, јајца, целер и семе од синап во траги.

Пакувањето содржи и лажичка за мерење.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mono Extreme Creatine Monohydrate (300 g)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X