6PAK Nutrition, Potein Powder, Whey Isolate + Buttermilk, Milky Shake Whey (Coconut Flavour, 1.8 kg – 60 serv x 30 g)

1,690 ден

Out of stock

Description

Највисок квалитет 6PAK Nutrition протеин додаток – Млечниот шејк Whey, се издвојува против слични производи со тоа што содржи матеница и нова, подобрена формула на сурутка протеин концентрат. Благодарение на ова, користејќи само вода, ќе добиете дебел пијалок со одличен вкус на млеко. Изворот на протеини (71%) е висококвалитетен концентрат на WPC сурутка протеин. Други важни карактеристики вклучуваат содржина со маснотии, недостаток на аспартам и глутен. Производот е идеален предлог за луѓето кои се вклучени во спортот, во кои се зголемува побарувачката за протеини во исхраната, особено се препорачува за време на обука за издржливост и издржливост. Протеините се извор на амино киселини за телото, како резултат тие придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса и помагаат да се одржат здрави коски. Инстант формулата ви овозможува лесно и брзо да подготвите одличен шејк.

 

6PAK исхрана Млечниот шејк Whey е високо-протеински хранлив материјал дизајниран да ги обезбеди сите спортисти со не само здрави протеини, но исто така и сензационален вкус и конзистенција на дебел шејк. Со изборот на овој производ ќе се фокусира на највисок квалитет и оригинални решенија по разумна цена. Формулата на уредот се базира само на здравиот извор на протеини, кој е концентрат на протеин од сурутка (WPC). Се карактеризира со многу добар аминокиселински профил (многу сличен со стандардниот аминограм на човечкиот протеин). Потребата на телото за хранливи материи се зголемува со физичка активност. Понекогаш тешко е да се обезбедат точни количини на здрави протеини, што ги прави атлетичарите да достигнат за високо-протеински хранливи материи.

Исто така, треба да се нагласи неговата инстанцирана формула, што ја прави растворливоста на секој дел не предизвикува никакви проблеми. Високата концентрација на аминокисели со разгранет синџир (BCAAs) и ЕАА резултира со подобрена регенерација, но исто така ги штити мускулите од катаболизам. Мускулното ткиво се состои од околу 35% од BCAA амино киселините (L-леуцин, L-валин и L-изолеуцин) – па вреди да се води грижа за нивното соодветно снабдување во вашата секојдневна исхрана. Колку повеќе, бидејќи тие не се синтетизирани од страна на човечкото тело.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “6PAK Nutrition, Potein Powder, Whey Isolate + Buttermilk, Milky Shake Whey (Coconut Flavour, 1.8 kg – 60 serv x 30 g)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X