Glutamine 1250 (30 tabs x 1250 mg)

250 ден

Out of stock

Description

Глутамин ФА

– 30 таблети

– 1250мг глутамин во секоја таблета

– Извор на амино киселини потребни за синтеза на протеините

– Чиста форма на глутамин

– Високо-абсорбирачка формула на продуктот

– Препорачани при интензивна физичка активност

– Идеални за опоравување после тренинг

– Погоден за Вегани

– Лесно се голта.

Глутамин 1250. Додаток во исхраната. Производ кој ја збогатува исхраната со Л-глутамин, и е препорачан за атлети за време на висока физичка активност.

Состав: Л-глутамин, агенс за нараснување (Е341), матодекстрин, агенс за нараснување (Е460(и)), агенс против стврднување (Е470б, Е553б), агенс за застаклување (Е1521, Е1203), агенс за зацрврстување (Е464), боја (Е171), емулгатор (Е322).

Начин на употреба: Испијте 4 таблети дневно (2 после тренинг или во текот на денот и 2 пред спиење).

Предупредување: Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна диета. Не го користете производот доколку сте сензибилизирани на било која од компонентите. Не го користете доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца.

Порција        2 таблети

Порции во пакувањето     15

Количина во                   2 таблети    4 таблети

Л-глутамин                       2500мг         5000мг

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Glutamine 1250 (30 tabs x 1250 mg)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X