Double X-Shock Pre-Workout (2 serv)

60 ден

Out of stock

Description

МЕГА ДОЗА

БЕТА АЛАНИН, КОФЕИН, ТАУРИН, ГЛУКУРОНОЛАКТОН

2 ПОРЦИИ ВО ЕДНО ШИШЕ

X-Shock – додаток во исхраната со висока содржина на кофеин

Начин на употреба: Земете ½ шише (30 ml) пред или за време на тренирање. Не земајте повеќе од една доза во денот. Протресете пред употреба. Користете го во рок од 24 часа по отварањето.

Забелешки: не го користите производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Не го мешајте со алкохол. Поради високата содржина на кофеин, производот не е наменет за дијабетичари, лица осетливи на кофеин, лица со хипертензија или други болести на кардиоваскуларниот систем, деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Чувајте подалеку од дофат на деца.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Double X-Shock Pre-Workout (2 serv)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X