Blade No Beast (1kg - 93 serv)

1,790 ден

Out of stock

Description

NO volumizing blend: Beta-alanine, Arginine AKG, citrulline malate
Stimulation blend: niacin, caffeine, taurine
Vitamin C, vitamin B6, vitamin B12

BLADE NO BEAST е формула за пред тренинг со физиолошки активни компоненти кои гарантираат оптимална ефективност за време на вежбањето. Тие директно влијаат на растот на мускулната маса и силата.

Препорачана употреба: Измешајте 2 мерици (околу 10,7 g) со 150-200 ml ладна вода или сок и испијте 30 минути пред тренинг. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

Внимание: Наменето за здрави возрасни лица. Нe го употребувајте производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Производот не служи како замена за разновидна исхрана, ниту пак здрав начин на живот. Храна за посебна употреба наменета за спортисти и лица со зголемена физичка активност .

Чувајте подалеку од дофат на деца. Не се препорачува на деца, бремени жени и доилки.

Заштитете од директна сончева светлина и чувајте на суво и ладно место. Чувајте добро затворено.

 

Алергени: означени во состојките.

Може да содржи траги од глутен, јајца, соја, млеко, бадем, лешник.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Blade No Beast (1kg – 93 serv)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X