BCAA CrossTraining (400 g)

1,400 ден

Out of stock

Description

БЦАА Крос Тренинг

Со вкус на лимон

40 порции

Додаток во исхраната. Со засладувачи. БЦАА Крос Тренинг е комбинација од амино киселини со разгранети ланци, бета-аланин и аргинин. БЦАА  содржат околу 35% од есенцијалните амино киселини кои го градат мускулниот протеин и скоро 50% од амино киселините кои му се потребни на телото за секојдневните активности. Бета-аланинот е компонента од карносин дипептид. Карносинот го амортизира намалувањето на ПХ вредноста, која, помеѓу другите, е поврзана со формирањето на лактати. Аргининот има бројни биохемиски функции во телото, на пример тој делува како прекурсор за секреција на азотни оксиди. БЦАА Крос Тренинг е препорачлив за сите оние кои се вклучени во тежински и издржливи спортови.

Порција        10г

Нутритивни вредности

Л-леуцин                6г

Л-исолеуцин           3г

Л-валин                  3г

Бета-Аланин          4г

Л-аргинин               2г

Нето: 400 грама

Начин на употреба: Растворете 10г прашок со 250мл вода. Испијте една порција 30 минути пред и една порција после тренинг. Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна диета.

Состав: Л-леуцин, бета-аланин, Л-валин, Л-исолеуцин, Л-аргинин, регулатор на киселост ( лимонска киселина), ароми, засладувач (сукралоза), бои (кинолин жолта), може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Може да содржи деривати од житарки кои содржат глутен, черупкари, јајца, риба, соја, млеко, целер, синапово семе.

Рокот на траење е втиснат на пакувањето. Чувајте го на собна температура, на суво место, во затворено пакување, надвор од дофат на деца.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BCAA CrossTraining (400 g)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X