BCAA 1100 (30 tabs)

220 ден

Out of stock

Description

БЦАА 4:1:1 ФА

– 120 таблети

– 1100мг БЦАА во секоја таблета

– Леуцин, Изолеуцин и Валин со сооднос 4:1:1

– Ги содржи есенцијалните амино киселини потребни за синтеза на протеините

– Витаминот Б6 допринесува за намалување на уморот и ја зголемува телесната енергија

– Препорачливо при интензивни активности

– Соодветен за вегетеријанци

– Таблета која лесно се голта.

БЦАА 4:1:1 1100. Додаток во исхраната во форма на таблети кои нудат комплекс од амино киселини со разгранети ланци (леуцин, исолеуцин и валин) со размер од 4:1:1. Исто така, производот содржи витамин Б6 кој придонесува во намалување на замор. Овој производ е наменет за физички активните луѓе и професионални спортисти.

Состав: БЦАА комплекс (Л-леуцин, Л-исолеуцин, Л-валин), агенс за нараснување (Е460(и)), малтодекстрин, агенс за нараснување (Е341), агенс против стврднување (Е470б, Е553б), агенс за застаклување (Е1521, Е1203, Е464), боја (Е171), емулгатор (Е322), витамин Б6 (пиродоксин хидрохлорид).

Начин на употреба: Во денови кога тренирате, испијте 6 таблети дневно (2 наутро, 2 после тренинг и 2 навечер). Во денови кога одмарате испијте 4 таблети дневно (2 наутро и 2 навечер).

Предупредување: Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна диета. Разновидна и балансирана диета и здрав начин на живот се препорачани. Не го користете производот доколку сте сензибилизирани на било која од компонентите. Не го користете доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца.

Порција        2 таблети

Порции во пакувањето     60

Количина во                   2 таблети    4 таблети    6 таблети

БЦАА                               2200мг         4400мг         6600мг

  Л-леуцин                         1466мг         2932мг         4400мг

  Л-исолеуцин                   367мг           734мг           1100мг

  Л-валин                           367мг           734мг           1100мг

Витамин Б6                       0,46мг         0,92мг           1,38мг

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BCAA 1100 (30 tabs)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X