6PAK Nutrition, Coconut Oil Refined (900 ml)

590 ден

Out of stock

Description

Високо квалитетно ладно цедено рафинирано кокосово масло

✔ Богато со заситени масни киселини

✔ Има широка примена во готвењето

✔ Одлично за пржење

✔ Без мирис и вкус

Идеална замена за регуларните масти при подготвување на здрави оброци.

Рафинираното кокосово масло е одлично за оние кои уживаат во готвењето.

Придобивки:

  • Содржи лаурична, миристинска, каприлна киселина и многу други
  • Лауричната киселина го намалува губењето на протеин од косата
  • Има ефект врз зголемувањето на интрацелуларно согорување на масните киселини во средните коронарни артерии кај жените.

 

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “6PAK Nutrition, Coconut Oil Refined (900 ml)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Select your currency
MKD Macedonian denar
X